E-Posta :
Parola :
Üye Ol | Parolamı Unuttum
Tercih Sepetinizi Kaydetmek için Üyelik Zorunludur

YASAL UYARI

TERCİH ROBOTU MARKAMIZ

TERCİH BİLDİRME VE DEĞİŞTİRME ADIMLARI

25.07.2017

Arkadaşlar son 2 gün. Tercih bildirimlerinizi artık tamamlayınız. Yoğunluk olabileceğini düşünerek son ana bırakmayınız. Tercihlerini bildirmiş olanlar da 26 Temmuz gecesi saat 23.59'a kadar istediğiniz değişiklikleri yapabileceğinizi unutmayınız. İşte size adım adım ÖSYM'ye tercih bildirme ayrıntıları. 

Tercihlerini ilk kez bildirecekler için:  https://ais.osym.gov.tr/ linkinden TC Kimklik numarası ve şifrenizle sisteme giriniz. 

Tercih kaydınızı gerçekleştirmek için aşağıdaki işlemleri adım adım takip ediniz:

  1. "Tercih Bilgileri" bölümünde görüntülenen formu hazırladığınız tercih listesindeki kodları girerek doldurunuz. Tercih işleminize devam etmek için "Başvuru Bilgilerini Kontrol ve İzleme"düğmesine basınız.
  2. Çıkan ekranda tercih veya tercihlerinizi kontrol ederek "Onayla" düğmesine basınız.
  3. Tercihlerinizin sistem tarafından başarıyla alındığına dair mesajı aldıktan sonra "Yazdır" düğmesini tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız.

 

Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyenler için: https://ais.osym.gov.tr/ linkinden TC Kimklik numarası ve şifrenizle sisteme giriniz. TERCİH BİLGİLERİMİ GÜNCELLE başlığına tıklayınız

 

ÖSYM'ye bildirmiş olduğunuz tercihlerinizi, tercih süresi içerisinde değiştirebilirsiniz. ÖSYM'ye bildirilmiş olan tercihlerinizi değiştirmek için aşağıdaki işlem adımlarını takip ediniz:

  1. "TERCİH BİLGİLERİMİ GÜNCELLE" bölümüne girerek yapılan uyarıları dikkatlice okuyun.
  2. ÖSYM'ye bildirilmiş olan tercihleriniz değişiklik yapabileceğiniz şekilde gösterilecektir. İstemediğiniz bölümün kodunu sildiğinizde o tercihiniz kaldırılmış olacaktır. Sonra eklemek istediğiniz var ise o bölümün kodunu yazmalısınız. Sıralamalarda değişiklik yapmak için bölümün solundaki aşağı veya yukarı tuşlarını kullanabilirsiniz.
  3. Tercih listenizi tamamen iptal edemezsiniz. Sadece ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz.
  4. Çıkan ekranda tercih veya tercihlerinizi kontrol ederek "Başvuru Bilgilerini Kontrol ve İzleme" düğmesine basınız.
  5. Tercihlerinizin sistem tarafından başarıyla alındığına dair mesajı aldıktan sonra "Yazdır" düğmesini tıklayarak yazıcıdan çıktısını alınız.

Haberlere Geri Dön | Sayfa Başı
IskeletAltKenar
Tercih Robotu bir Es Eğitim Danışmanlık markasıdır.
Copyright © 1999-2018
Kullanım Koşulları - Gizlilik Bildirimi - Yardım - Bize Ulaşın